İnternet

Zuckerberg, Irkçı Eylemlerle İle ilgili Açıklama Yaptı!

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz gün Charlottesville’de yaşanan ırkçı ve ırkçı karşıtı insanların birbirine girdiği vaka hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tim Cook’un Çalışanlarına Gönderdiği, Charlottesville Olayını Kınadığı Mektup

Facebook’ta yazdığı bir ova ile son birkaç gün için “zor günler” diyen Zuckerberg, “Birçoğumuzun bu nefretin nereden geldiğini sorduğumuzun farkındayım. Bir Yahudi olarak, hayatımın çoğunda merak ettiğim bir şey” dedi. neo-Nazi ve ak üstünlüğünün yanlış bir şey olduğunu söylemenin bile utanç verici olduğunu belirten Zuckerberg, bu sözleri Amerika Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarının ardından sarf etti. Trump ise iki tarafın da suçlu olduğunu, ırkçılar kadar ırkçı karşıtı kişilerin de bu olaya karıştığını belirtmişti.

Mark Zuckerberg’e Göre Herkesin Okuması Gereken Bilim Üzerine 6 Kitap

Facebook da iç olmak üzere birçok teknoloji şirketinin birleşmesini sağlayan Charlottesville mitingine nefret açıklamaları gelmeye devam ediyor. Tüm bunlara karşın olayı dengelemek ve her insanın özgür düşüncelerini belirtmelerine ruhsat vermek zorunda olan sayfalar da sıkıntılar çekiyor. Bu suçlamalarda başı çeken Facebook, Charlottesville olayını çıkış noktası olarak suçlanıyor. Zuckerberg, Charlottesville’deki şiddetin ve bu şekilde yeni yapılacak gösterilerin önüne geçilmesi için durumun yakından izlenildiğini belirtti.

“Tartışma, sağlıklı bir toplumun parçası, ancak birileri başkalarını susturmaya çalışırken ya da kim olduklarına ve inandıklarına karşı saldırıda bulunursa, bu vaziyet hepimizi incitir” diyen Zuckerberg’ün de Trump’ı yalnız bıraktığını görüyoruz. Daha önce bizza Trump’ın ırkçılıkla eleştirilmesi, reis olduktan sonra artan ırkçılık söylemleri de Trump’ın bu konuda hangi tarafta olduğunu sorgulamamıza neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.