İnternet

Yerli Otomobil ve ‘Antarktika’ Konusunda Önemli Açıklamalar

Düzce Üniversitesi’ne yerleşkesindeki Düzce Teknopark inşaatını gezdiği sırada bazı açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin Antarktika’da söz sahibi olmasıyla ilgili başlattıkları çalışmalara devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Antarktika ilim üssü için şu anda milli araştırma programını yazıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi öncülüğünde Türkiye’nin birçok üniversitesinden araştırmacılar, Türkiye’nin Antarktika Milli Araştırma programını hazırlıyorlar. Antarktika’da söz sahibi olmak için 3 koşul var. Bunlardan birisi 3 sefer düzenlemek. Biz bir sefer düzenledik. İki sefer daha düzenleyeceğiz. Biz ikinci seferimizi Kasım ayından sonra Aralık ayı gibi yapacağız. Çünkü Kasım ayından sonra orada yaz oluyor. Milli programımızı hazırlayacağız. Antarktika ile ilgili meclisten Antarktika anlaşmasını onayladık. Türkiye 2 ülke arasında söz sahibi olan ülkeler arasında olacak.”

TOBB Başkanı’ndan Çok Önemli Yerli Araba Açıklaması: Yakında Kamuoyuna Açıklayacağız

Yerli araba üretimiyle de ilgili bazı önemli gelişmeler yaşandığını belirten Bakan Özlü, Eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde toplanıp açıklama yapacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.