Oyun

Yeni Atari Retro, Modern Bir Tasarımla Gelecek

Atari, bu sene ki E3’de espirili bir şekilde yeni bir Atari ürünü vaat etmişti. Yeni Atari’nin 2600‘de olduğu gibi ahşap olacağını ima eden 20 saniyelik bir Youtube tanıtım videosu gösteren Atari, tekrar de bugüne kadar pek çok ayrıntı vermedi. Bugüne geldiğimizde Atari, Ataribox‘un nasıl göründüğü ile ilgili daha çok espri yapıyor.

Atari sevenlere bir e-posta yollayın şirket: ”Atari’nin eski ve yeni sevenlerine hitap ederken amacımız, yeni bir şey yaratmak ve mirasımıza sadık kalabilmektir.” açıklamasını yaptı. Ataribox, açık bir şekilde klasik ahşap tasarımdan esinlenilmiş. Atari 2600 benzeri çizgiler, yükseltilmiş bir sırt, ahşap veya cam ön panel bulunuyor. Ataribox, bir tane SD kart yuvası, HDMI girişi ve dört tane USB girişi bulunduruyor. Biri ahşap, öteki ise kara ve al olmak üzere iki farklı Ataribox modeli olacak.

Şirket, güncel oyunların yanı sıra klasik oyunları da kullanıcılara sunmayı planlıyor. Ataribox, modern retro tasarımıyla eski kaynaklara ulaşabilmek için NES ve SNES’e benzeyecek gibi duruyor. Atari geçtiğimiz dönemde markasını lisansladı ve şu an Ataribox’ın yapımı için uğraşıyor. Umuyoruz ki bu, ortakların Atari donanımını oluşturmak ve yönetmek için yeniden lisans alması gerektiği anlamına gelmez.

Atari henüz çıkış tarihi, fiyatlandırma, içerik ve özellikler gibi konularda bir bilgi vermeyerek şu açıklamaları yaptı: ”Daha ayrıntılı bilgiye aç olduğunuzu biliyoruz. Oyunlar, fiyatlandırma ve zamanlama için ”Atari’nin birdirimlerini takip et”. Seninle kasıtlı olarak dalga geçmediğimizi, yalnızca bu işi doğru yapmak istediğimizi bilmeni istiyoruz. Bu yüzden de yaşama geçirdiğimizde adım adım paylaşmayı ve Atari topluluğunun geribildirimlerini dinlemeyi tercih ettik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.