İnternet

WhatsApp’a Instagram’daki Gibi Çıkartma Özelliği Geliyor!

WhatsApp, Facebook’un eline geçtiğinden beri sadece mesajlaşma uygulaması olmaktan çıkarak kendisini çok geliştirdi. Görüntülü Arama gibi imkanlar sunan uygulama, bu imkanların dışında Snapchat ile hayatlarımıza girip Instagram’da popülerliğini iyiden iyiye artıran Hikayeler özelliğini getirmişti.

Instagram’da çok çok tutulmasına karşın WhatsApp’da pek kullanılmayan Hikayeler özelliğini daha çok harekete geçirmek isteyen Facebook, WhatsApp’a da Instagram’da olduğu gibi çıkartmalar ekliyor. Yeni çıkartmalar, bugün AppStore’da yayınlanan WhatsApp 2.17.50 sürümüyle beraber ortaya çıktı. Daha önce, yalnızca iOS’daki metinleri ve emojileri eklemeye ruhsat veren WhatsApp, bundan sonra yeni bir fotoğraf, video veya GIF paylaşırken, özel çıkartmalar paylaşmanıza imkan tanıyacak.

Bunlarla beraber WhatsApp’ın yakında daha çok çıkartmayı kullanıcılarına sunması bekleniyor. WhatsApp’ınızda ekli olan herkese hikayenizi paylaşmak için kullandığınız WhatsApp Durumum, bu sıralar çok az şahıs tarafından kullanılıyor. Mesajlaşma uygulamalarından ziyade sosyal medya uygulamalarına daha yatkın olan Hikayeler sistemi, Facebook’un WhatsApp’ı da sosyal medya uygulamasına benzetmek için yaptığı bir proje olabilir.

Peki, sizce çıkartmaların gelmesi ile beraber WhatsApp’ın hikayeler özelliği daha çok kullanıcıya erişir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.