İnternet

Twitter, Trump’ın Tweet’ini Neden Silmediğini Açıkladı!

Twitter’ı son radde aktif bir biçimde kullanan Amerika Başkanı Donald Trump’ın geçenlerde attığı bir tweet, Kuzey Kore yönetimi tarafından harp sebebi olarak açıklanmıştı.

Trump attığı tweet’te:

Dışişleri Bakanı’nın BM’deki açıklamalarını duydum. Eğer küçük füze adam bu açıklamalarına devam ederse, oralarda daha çok kalamayacaklar.

Bu açıklamanın ardından geniş bir kitle tarafından Trump’ın gönderisi açıkça tehdit söylemi sebebiyle Twitter’dan kaldırılması istendi, ancak bu süreye kadar bir kaldırılma veya açıklama gelmemişti. Sonunda Twitter Halk Politikası hesabı konuya ilişkin açıklama yaptı. Trump’ın tweet’i “haber değeri” taşıdığı için kaldırılamıyor.

Bazılarınız burada bahsedilen tweet’i sebep kaldırmadığımızı sormaktalar.(1/6)

Tüm hesaplarda aynı kurala uyuyoruz ve tweet’in kurallarımızı ihlal edip etmediğine bakarken bir takım faktörleri göz önünde bulunduruyoruz.(2/6)

Dikkate aldığımız konular arasında bunun bir “haber değeri taşıması” ve bir tweet’in halk yararına olup olmadığı var.(3/6)

Yakında iç siyaset ve halka açık kurallarımızı güncelleyeceğiz. Bu konuda daha iyisini yapmamız gerekecek ve yakında bu olacak.(4/6)

Twitter kendisini şeffaflığa ve insanların dünyada olup bitenleri bilmesine adamıştır.(5/6)

Biz bu esas ilkelerle rehberlik etmeye devam edeceğiz.(6/6)

Amerika Başkanı’nın ağzından çıkacak her harfin havadis, bilgi, salık değeri taşıdığı düşünüldüğünde Twitter kaldırma politikasını uzun süreler boyunca Trump’a karşı kullanamayacak gibi duruyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.