İnternet

Türkiye’de İnternette En Çok Aranılan Kelimeler Belli Oldu!

Google verilerinden elde edilen bilgilere göre ülkemizde bu yılın ilk 7 ayında aranmasında en çok artış yaşanan kelimeler, ‘gece gölgenin rahatına bak’, ‘içerde son bölüm’, ‘son depremler’, ‘survivor’ ve ‘tv8 canlı’ oldu.

Sağlık kategorisinde ‘hastane’ kelimesi ilk sırayı alırken bunu ‘kalp’, ‘bebek’, ‘gebelik’ ve ‘ağrı’ kelimeleri takip etti.

Seyahat kategorisine baktığımızda ‘İstanbul’ kelimesi zirvede bulunurken bu kelimeyi ‘uçak bileti’, ‘THY’ ve ‘bilet’ takip etti.

Spor kategorisinde aranan kelimelerin ilk sırasında ‘lig’ bulunuyor. Bunu sırasıyla futbol takımlarımız ‘Beşiktaş’, ‘Fenerbahçe’ ve ‘Galatasaray’ takip ediyor.

İnternet kategorisine göz attığımızda Google’de tekrar ilk sırada ‘Google’ kelimesi bulunuyor. Ardından ‘Twitter’, ‘Hotmail’, ‘Vodafone’ kelimeleri yer alırken yükseliş gösteren kelimeler ise ‘puhu TV’, ‘miraç kandili mesajları’ ve ‘film izle’ oldu.

Görsellere baktığımızda Facebook kelimesinin zirvede olduğu görülüyor. ‘Kız’ ve ‘bebek’ kelimelerinin takip ettiği bu sıralama dışında en çok çıkış gösteren aramalar ise ‘Tumblr’, ‘kapak fotoğrafı’ ve ‘caps’ oldu.

Genel anlamda aranan kelimelere baktığımızda ‘aşk’, ‘dj’, ‘Ahmet Kaya’, ‘şarkılar’ ve ‘komik’ kelimeleri yer alırken ‘Minecraft’ ve ‘arsız bela’ da en çok çıkış gösteren kelimeler olarak bulunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.