Haber

‘Türk yargısı, AB ülkeleri ve ABD yargısından daha fazla adildir’

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, adli sene açılışı dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yayımladığı mesajda, yeni adli yılın hayırlı olmasını diledi.

Yargı görevi yapan hakim, savcı ve avukatlarla muavin adli personele, yeni adli yılda başarı temennisinde bulunan Bozdağ, hak dağıtan, hukuki ihtilafları çözen, hakkı sahibine teslim eden, hak edene hak ettiği cezayı veren, tüm bunları Anayasa, yasa ve hukuka müsait vicdani kanaatle yapan, görevlerinde müstakil ve tarafsız olan yargıç ve savcıların her türlü takdire layık olduğunu belirtti.

Adaleti ayakta tutan ve adaletle hükmeden bağımsız, tarafsız yargıç ve savcıların, bilinçli karalama ve itibarsızlaştırmaya muhatap olduklarını vurgulayan Bozdağ, “Bu karalama ve itibarsızlaştırma, içeride bazı siyasiler ve bazı AB ülkeleri ile FETÖ ve PKK başta terör örgütlerince bilinçli yapılmaktadır. Kim ne derse desin Türk yargısı, AB ülkeleri yargısından da ABD yargısından da hem daha çok hukuka bağlı ve hem de daha çok adildir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.