Haber

‘TÜLOMSAŞ’ın bağımsızlığımıza yönelik çalışmalara büyük katkısı var’

Başbakanlık Basın Merkezi, Başbakan Binali Yıldırım’ın dünkü Eskişehir temasları kapsamında Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ’ı (TÜLOMSAŞ)ziyaret görüntülerini basınla paylaştı.

İşçiler tarafından fabrikanın girişinde alkışlarla karşılanan Yıldırım, üretilen motorları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, ihracata yönelik yeni kuşak lokomotif yapımları, yerli katkıyı artıracak imalata yönelinmesi ile yerli ve ulusal şimendifer projesi gibi mühim konularda kararlar alındığını belirtti.

Bu konularda TÜLOMSAŞ çalışanlarının gayretiyle ağırbaşlı bir noktaya geldiklerini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

“2003 yılında TÜLOMSAŞ’ı gördüğümde, burası artık kapanmaya razı olmuş gibi bir görüntü vardı. O gün ile bugün arasındaki farkı siz herkesten daha iyi görüyorsunuz. Fabrikanıza, ekmek kapınıza sahip çıkın. Yüzyıllık birikimi yüzyıllık geleceğe taşıyalım. TÜLOMSAŞ’ın, demiryollarımızın ihtiyacı olan araçların imalatına, savunma sanayimizin ihtiyacı olan araçların yapılmasına, kısacası bağımsızlığımıza yönelik çalışmalarımıza aka katkısı, desteği var. Devrim arabasını da yapan TÜLOMSAŞ’tır. Geçmişin tecrübesini geleceğe taşıyarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak bu yolculuğu hep beraber sürdüreceğiz.”

İşçilerden “Altay tank motoru” mesajı

Yıldırım’ın ziyareti sırasında fabrika çalışanları tarafından hazırlanan “Sayın Başbakanım, desteğinizle Van Gölü feribotlarının motor imalatlarını başarıyla tamamladık. Altay Tank Motoru imalatında vazife almak istiyoruz.” yazılı pankart dikkati çekti.

Başbakan Yıldırım, fabrika çalışanları ile anı fotoğrafı da çektirdi.

Yıldırım’a ziyaretinde, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Harun Karacan ve Çiğdem Karaaslan eşlik etti. AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.