Haber

Son dakika haber: Sakarya’da hamile kadının öldürülmesine ilişkin flaş ayrıntı!

1 sene evvel ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli Halid Al-Rahmun (27), 9 aylık gebe eşi Mefta Emani (20) ve 10 aylık bebeği Halaf’la beraber Sakarya Kaynarca’da yaşamaya başladı.edindiği bilgilere göre Halid Al-Rahmun, aynı apartmanda oturan Birol K. (35) ve Cemal B.’yle (22) beraber bir tavuk kesimhanesinde çalışıyordu.

Birol K., Cemal B. ve Al-Rahmun arasında çarşamba günü münakaşa yaşandı. Birol K.’nın, tartışmanın nedenini işverene “Al-Rahmun bizden daha fazla çalışıyor” diye aktardığı iddia edildi.

Ancak ikili arasındaki kavgaya dönüşen münakaşa konusunun fazla çalışma değil, Al-Rahmun’un eşi Mefta Emani olduğu öğrenildi. İddiaya göre Birol K., Al-Rahmun’a “Eşinden boşan, onunla ben evleneceğim. Sana bir miktar da nakit veririm” dedi. Tartışmanın bu ahlaksız öneri üzerine yaşandığı iddia edildi.

VARDİYA DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİNDE BULUNDU 
Birol K., tartışmalarına karşın Al-Rahmun ve Cemal B.’yi perşembe günü gece vardiyasına kendi otomobiliyle götürdü. Birol K. ile Cemal B., gece 03.00’te gittikleri işten ruhsat almadan saat 03.15’te ayrılıp Al-Rahmun’un evine gitti. İkili, levyeyle zorlayarak kapısını açtıkları evde 9 aylık gebe Mefta Emani Al-Rahmun’ı darp etti.

Kafasına levyeyle vurulan genç kadın bayıldı. Kadının 10 aylık oğlu Halaf’ı ağladığı için yakalanacaklarını düşünüp elle boğarak öldüren zanlılar, bebeğin cansız bedenini kucaklayıp baygın kadını da battaniyeye sararak ormanlık alana götürdü. Birol K. ve Cemal B., burada cinsel istismarda bulundukları kadını odunla dövüp başını taşla ezerek öldürdü. Kadınla bebeğinin cesedini ormanlık alana atan zanlılar, daha sonra evle rine döndü. 

Birol K. ve Cemal B.’yle tartışmasının ardından vardiya değişikliği talebinde bulunan Al-Rahmun, saat 07.00 sıralarında eşini hekim kontrolüne götürmek için eve gitti ve kapı kilidinin kırık olduğunu gördü. Evdeki kan lekesini de ayrım eden, eşi ve çocuğunu bulamayan Al-Rahmun, polise başvurup bir gün evvel tartıştığı Birol K. ve Cemal B.’nin kendisini “Sen göreceksin, hesabını soracağız” diye tehdit ettiğini söyledi.

Al-Rahmun’un başvurusu üzerine harekete geçen emniyet güç- leri, 2 zanlıyı gözaltına aldı. Evli ve 15 aylık bir çocuk babası Birol K. ile bekâr Cemal B., ebeveyn ve bebeğini öldürdüklerini itiraf etti. İfadeler üzerine, anne-oğulun cesetleri Topçu Mahallesi Dağyeniköyü civarındaki ormanlık alanda üstlerine çalı örtülmüş halde bulundu.

Birol K. ile Cemal B. ise çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Zanlıların emniyetteki ifadelerinde, olayı tartıştıkları Al-Rahmun’dan intikam almak için gerçekleştirdiklerini, tecavüz ettikleri kadını kendilerini yakalatabileceği için öldürdüklerini söyledikleri öğrenildi. Cemal B.’nin, “Birol ‘Cezaevine yine dönmek istemiyorum’ deyince kadını kafasını taşla ezerek öldürdük” dediği belirtildi. 

ŞİKÂYETÇİ OLACAKLARDI
Acılı eş Halid Al-Rahmun, taziyeye gelenlere Birol K.’nın eşi Mefta Emani’yi takip ve taciz ettiğini, bu nedenle polise şikâyetçi olmaya hazırlandıklarını söyledi. Al-Rahmun ayrıca Jandarmaya Suriye’deki akrabaları- nın öğrenmemesi için “Kesinlikle ‘Tecavüz edilip öldürüldü’ demeyin, ‘Trafik kazasında öldü’ diye söyleyin” dedi. Genç kadın ve bebeği, Suriye’nin İdlib kentinde toprağa verilecek.

CİNSEL İSTİSMARDAN CEZAEVİNDE YATMIŞ
Cemal B.’nın yaşadığı Karaağaç Köyü’nün muhtarı Mehmet Elmacı, “Cemal’in arandığını öğrenince evine gittim, uyuyordu. Uyandırdım, ‘Sen ne yapıyorsun evde?’ diye sorduğumda ‘Bugün izinliyim, fazla kötüyüm’ dedi. Sanki bonzai içmiş gibiydi. Birol ise evlenmeden evvel ormanda engelli bir kadına cinsel istismarla suçlanmış ve tutuklanıp 5-6 sene cezaevinde yatmıştı” diye konuştu.

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER
Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne götürülüp sorgulanan şüpheliler, işlemlerinin ardından Kaynarca Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlıların getirildiğini duyan yaklaşık 300 kişi, adliyenin önünde toplandı. “İdam” sloganı atan ve adliyenin demir bahçe kapısını zorlayan kalabalığa polis copla müdahale etti, zaptiye havaya ikaz ateşi açtı. Bölgeye takviye ekipler sevk edildi.

EŞİNİN CENAZESİ GELİNCE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cansız bedeni, vaka yerinde yapılan incelemelerin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Aile yakınları tarafından alınan cenazeler, Adapazarı İlçesinde bulunan Yorgalar Mezarlığı’na getirildi. Yorgalar Mezarlığı morguna kaldırılan cenazelere Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu gelerek eşlik etti. Cenazeler morga kaldırılırken kadının eşi ve kardeşi sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren babaya morg önünde bulunan sıhhat ekipleri müdahale etti.

Öte yandan, 9 aylık gebe olan Emani Al-Rahmun ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun cenazesi Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Camisi’nde bugün öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Suriye’nin İdlib ilinde toprağa verilecek. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kıldırması bekleniyor. 

Kaynak: Habertürk/Ajanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.