Haber

‘Söğüt’te temeli atılan anlayış bizlere ışık tutmaktadır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küçük bir beylikten Anadolu topraklarında birlik, beraberlik ve barışı egemen kılan din, dil, soy ayrımı gözetmeden bütün farklılıklara kucak açan süper bir devletin ortaya çıkışına uzanan süreçte Ertuğrul Gazi’nin aka payı bulunmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 736. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri için telgraf gönderdi.

Erdoğan, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’a gönderdiği telgrafta, “Bilgeliği, münevverliği, adaletli idare anlayışıyla ün bulan Ertuğrul Gazi, başta oğlu Osman Gazi olmak üzere kendisinden sonraki devlet ricaline yol gösteren öğütleriyle tarihe cihet vermiş mühim şahsiyetlerimizdendir. Küçük bir beylikten Anadolu topraklarında birlik, beraberlik ve barışı egemen kılan din, dil, soy ayrımı gözetmeden bütün farklılıklara kucak açan süper bir devletin ortaya çıkışına uzanan süreçte Ertuğrul Gazi’nin aka payı bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Söğüt’te temelleri atılan idare anlayışı, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden taviz vermeden hayata geçirdiği adalet, özgürlük ve bağımsızlık ilkeleri, günümüzde cumhuriyetimizi daha parlak bir geleceğe taşımakla mükellef olan bizlere de ziya tutmaktadır. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, değerlerimizi, hasletlerimizi ve aziz milletimizi bir arada tutan zenginliklerimizin hatırlanmasına vesile olan fazla mühim bir buluşmadır. Bu düşüncelerle Ertuğrul Gazi’nin manevi şahsında birlik ve beraberliğimiz için mücadele vermiş bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, aziz vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.