İnternet

Sanal Gerçeklik Destekli Chrome Ortaya Çıktı!

Bu Mayıs ayında Google I/O konferansında firmanın üzerinde çalıştığını açıkladığı VR destekli Chrome versiyonu, sonunda ortaya çıktı. Yeni sürüm Daydream sanal gerçeklik gözlüğüyle beraber çalışabiliyor. 

Bugün Chrome geliştirme ekibinden François Beaufort’un Google üzerinden paylaştığı içerikte tarayıcının VR destekli özelliklerinin test edilmeye amade olduğu anlatım edildi. Chrome versiyon numarası 61’den itibaren kullanıcılar artık web siteleriyle sanal gerçeklik ortamında etkileşebilecekler. Telefonunuzu Daydream VR’ın içine yerleştirdikten sonra tüm standart içerikleri ve WebVR destekli siteleri geniş nazar açısıyla deneyimleyebileceksiniz. 

Bu son adımlarla Samsung ve Oculus’un arasına katılan Google, sanal gerçeklik ortamında da Web tarayıcı hizmeti vermeye başladı. Oculus’un Carmel tarayıcısı şuan için geliştirici sürümünde ancak öbür ikiliye göre deneyimli denebilecek Samsung’un Gear VR tarayıcısı bir süredir kullanımda. Beaufort’un paylaşımında belirttiği bir öbür nokta da bu sürümün daha ilk VR destekli Chrome sürümü olduğu. Bu sebeple takipte kalınmasını tavsiye ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.