Mobil

Samsung Pay Tüm Markalarla Uyumlu Hale Getirilecek

Samsung, ödeme hizmetini, bu yılın başında Galaxy A5 ve Galaxy A7 gibi akıllı telefonlara ve daha yakın tarihlerde orta derslik Galaxy J7 Pro‘ya genişlettikten sonra ödeme servisini bu sene en az iki orta derslik akıllı telefona getirmeyi planladığını bildirdi. 

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung Pay‘ı rakip markalardan akıllı telefonlara getirerek Apple Pay ve Android Pay ile rekabet etmek istiyor. Bu vaziyet OEM’lerin akıllı telefonlarında Manyetik Güvenli İletim (MST) özel donanım kullanmasını gerektiriyor. Üstelik Samsung, öbür OEM’lerden ve markalardan gelen akıllı telefonlarda Samsung Pay uygulamasıyla çalışacak bir eklenti başlatmayı da düşünüyor. 

Pazar araştırması firması Juniper’e göre, Samsung Pay (dünya çapında 34 milyon kullanıcıyla), 80 milyon kullanıcısına sahip olduğu söylenen Apple Pay’dan sonra mobil ödeme bölümünde ikinci sırada yer alıyor. Android Pay, 24 milyon kullanıcısıyla üçüncü sırada. Samsung, Samsung Pay’ı daha çok akıllı telefona ve pazara sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.