Teknoloji

PlayStation 5, Yepyeni Özelliklere Sahip bir Konsol Olacak

Playstation 4 Pro çıktığı anda herkesin kafasında oluşan büyük soru işareti şuydu: “Her sene yeni konsol mu çıkacak?”

2017 E3 fuarında Sony Interactive Entertainment America ve Worldwide Studios Şefi Shawn Layden, Golem ile röportajında bu duygulu konuya şöyle değindi:

Golem: Sadece PS4 Pro’da çalışabilecek, ancak PS4’de çalışmayacak ilk oyun ne vakit çıkacak?

Shawn Layden: Böyle birşey asla olmayacak!

Golem: PS4 Pro ile yapılan, birkaç senede bir tamamen yeni kuşak bir konsol üretmek yerine, akıllı telefonlardaki gibi küçük donanımsal değişikleri içeren yeni bir ticari yaklaşım mı?

Shawn Layden: PS4 Pro, bir konsolun bulunduğu tur içerisinde bir ilk olarak bir takım yenilikler getirmiştir. Pro’nun amacı, 4K çözünürlük ve HMD (Playstation VR) gibi avantajları, bunları isteyen ve bunlardan istifade edebilecek kullanıcılara sunmaktı. Bu özelliklere daha stabil fps oranları ile daha büyük bir sabit belleği ekledik. Ancak bu, eski PS4 sahiplerinin dezavantajlı oldukları anlamına gelmiyor. Bundan sonra da oyunlarımızın tümü standart PS4’de çalışmaya devam edecek, Pro ise bunu biraz daha iyi yapacak.

Golem: Bu demek oluyor ki, tarihi her ne kadar bilinmese de, bundan böyle gerçek bir PS5’e geçiş yapacağınız?

Shawn Layden: Evet. Bu günün birinde olacak.

Röportajdan da anlaşılacağı üzere PlayStation 5 çıkış tarihi hakkında bir bilgi verilmedi ancak resmi olarak bir gün çıkacağını duyurmuş oldu. Tahminimizce 2019 civarını bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.