İnternet

Netflix’e Ultra abonelik sistemi geldi!

Özellikle ülkemizde oldukça geniş bir kitlesi bulunan Netflix‘in yeni abonelik sistemi ”Ultra” ülkemize de test olarak kullanılmaya başlandı.  Bu abonelik sistemi sayesinde artık Netflix deneyiminizi ikiye katlayabileceksiniz.

Netflix‘in bir süredir yeni bir abonelik modeli üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. İlk olarak Avrupa’nın belli başlı bölgelerinde kullanıma sunulan bu hizmet test aşamasında olsa da sonunda Türkiye’ye geldi. Böylelikle artık üç değil toplamda dört abonelik servisi kullanıma sunulacak. Bunlar sırasıyla; Temel, Standart, Özel ve Ultra. 

Şimdilik test aşamasında

Netflix‘in Ultra paketi yurtdışında 20 Euro üzerinden satılırken ülkemizde sadece 47,99 TL üzerinden kullanıcılara yansımakta. Bu fiyatlandırma ileride değişir mi bilemeyiz ancak şimdilik sunulan fiyat oldukça makul gibi gözüküyor.

Peki Netflix Ultra aboneliği kullanıcılara neler sunuyor?

Ultra paketi ile Netflix üyeleri artık içerikleri HDR desteği ile izleyebiliyorlar. Bu da daha canlı ve gerçekçi renk paletleri demek oluyor. Ekstra olarak da en yüksek ses kalitesini hedeflediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Netflix‘in Avrupa’nın pilot bölümlerinin ardından sistemi ülkemize de sunma ihtimalinin olması güzel bir haber. En azından artık kullanıcılar içeriklerini daha kaliteli bir şekilde deneyimleyebilecekler. 

Netflix’ten açıklama geldi

Haberimizle ilgili açıklama yapan Netflix Türkiye, abonelik paketinin resmi olarak kullanıma sunulmadığını ve şimdilik deneme aşamasında yer aldığını belirttiler. İşte Netflix Türkiye’den yapılan açıklama:

Netflix’te düzenli olarak yeni özellik ve uygulamaları test etmeyi sürdürüyoruz ve genelde bu testlerin gerçekleştirilme süreleri değişkenlik gösteriyor. Şu anda farklı fiyat aralıklarını ve özellikleri test ederek, kullanıcıların Netflix’e nasıl değer biçtiklerini daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Bu test herkese açık değil, ayrıca test içinde sunulan spesifik özellikleri daha sonra kullanıma açmama ihtimalimiz de mevcut.

Netflix oyun dünyasına giriyor mu?Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.