Haber

Necmettin öğretmeni şehit eden hainler öldürüldü

Şanlıurfa’dan memleketine giderken PKK’lı teröristlerce katledilen muallim Necmettin Yılmaz’ı şehit eden 6 teröristin ölü ele geçirildiği Tunceli’de 2 teşkilat mensubu daha etkisiz hale getirildi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, İl Zaptiye Komutanlığına bağlı zaptiye hususi harekat timlerince (JÖH), terör örgütü mensupları ve barınma alanlarının bulunup imha edilmesi amacıyla Malazgirt ilçesinde operasyon başlatıldığını söyledi.

Operasyonda Sarıköç köyü Kepir Ormanı bölgesinde gerçekleştirilen arama tarama faaliyeti sırasında silahlı insansız hava aracının, (SİHA) tespit ettiği teröristlere yönelik bir atım yaptığını aktaran Sonel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kepir Ormanları bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik SİHA tarafından bir atım yapılması sonrası 2 JÖH timi bölgeye sevk edilmiş ve çıkan temas neticesinde 2 erkek terörist, bir M-16 ve bir kalaşnikof tüfekle, ölü ele geçirilmiştir.”

PKK’nın sözde “Mazgirt Gücü sorumlusu” olduğu belirlendi

Etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin İran uyruklu “Agir” kod adlı, “Davut” isimli teşkilat mensubu olduğu belirlendi.

Örgütün bölgedeki üst düzey mensupları arasında yer saha teröristin, örgütün sözde “Mazgirt Gücü sorumlusu” olduğu, yıllar evvel PKK’ya katıldığı ve yaklaşık 5 yıldır bölgede teşkilat adına etkinlik gösterdiği öğrenildi.

Kentte dünden beri devam eden hava destekli diğer bir operasyonda da 16 Haziran’da vazife yaptığı Şanlıurfa’dan memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli-Pülümür karayolunda derslik öğretmeni Necmettin Yılmaz’ı kaçırıp şehit eden 6 terörist ölü ele geçirilmişti.

Tunceli’de teröristlere yönelik her iki alanda yürütülen operasyonlar devam ediyor. AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.