Teknoloji

NASA: Uzayda yaşamı keşfetme eşiğindeyiz

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, insanoğlunun uzayda yaşamın olup olmadığına ilişkin tarihi bir açıklamada bulundu.

NASA’nın Ilim Misyonları Direktör Yardımcısı Thomas Zurbuchen, Dünya’ya eş 7 gezegenin keşfi iç NASA’nın elde ettiği son başarılardan bahsederek, şunları söyledi:

“TARİHİN EN ÖNEMLİ KEŞİFLERİNDEN BİRİNİN EŞİĞİNDEYİZ”

“Sadece bizim galaksimizde milyarlarca gezegen keşfedilmeyi bekliyor. Hayat arayışıyla ilgili bu kadar ilim dalında bu kadar geniş etkinlik yürütülürken biz tarihin en mühim keşiflerinden birinin eşiğinde bulunuyoruz.”

Zurbuchen kongredeki konuşmasında, Dünya’ya eş 7 gezegenin TRAPPIST-1 yıldız sisteminde olduğunu da aktardı.

219 YENİ GEZEGENİN KEŞFEDİLDİĞİNİ DUYURMUŞTU

NASA, geçtiğimiz hafta Güneş Sistemi dışında olan 219 yeni gezegenin keşfedildiğini de duyurmuş ve bunlardan 10 tanesinin Dünya ile eş özelliklere sahip olduğunun altını çizerek hayat olabileceği imasında bulunmuştu.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } function videoYonlendir(id){ window.open(“http://videonuz.ensonhaber.com/y/” id); }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.