Oyun

MMORPG Efsanesi RuneScape Yakında Mobil Platformlara Geliyor

Klasik MMORPG severler burada mı? Çünkü bu havadis, bilgi, salık sizleri daha çok ilgilendiriyor. Dünyanın en ünlü MMORPG oyunlarından birisi olan RuneScape, yaptığı duyuruyla beraber mobil platformlara geleceğini duyurdu.

Oyunun geliştiricisi Jagex, oyunu çapraz platformla mobil ortama getireceklerini açıkladı. Yani oyuncular daha önce RuneScape karakteri açtılarsa bu karakterleri kullanmaya devam edebilecekler. Türkiye’de daha çok tanınan Knight Online’ı PC’de oynayıp, işe giderken mobilden oynamaya devam ettiğini düşünsenize? Bu olayı bundan sonra RuneScape ile beraber yapabileceksiniz.

MMORPG’lerin uzun vakit isteyen bir tür olduğunu biliyoruz. Yapılan açıklamalara göre RuneScape, hem Old School versiyon hem de çağdaş versiyonda mobil cihazlarda oynanabilecek.

Piyasalara ilk olarak 2001 yılında çıkan RuneScape, tüm zamanların en popüler MMORPG’lerinden birisi olmayı başardı. Hatta geçen yıl en üretken ve güncellenmiş MMORPG oyunu olduğu için “Guinness Dünya Rekoru” bile kazanmayı başardı. Oyunun mobil platforma çıkmasıyla ne kadar atak bir firmanın ellerinde olduğunu anlayabiliyoruz.

Runescape’in normal sürümü yılın ilerleyen döneminde, çağdaş sürüm ise önümüzdeki yıl yayınlanacak.

RuneScape mobil platformlara çıktığında derhal oynamak istiyorsanız buraya tıklayak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.