İnternet

Makyaj Sanatçısının Paylaştığı El Fotoğrafı Viral Oldu!

Son yıllarda film sektörünün çok genişlediğini biliyoruz. Özellikle bilgisayar teknolojisi ile beraber gerçeğe çok yakın grafikler yapılıyor, ancak bundan 17 yıl önce yapılan Yüzüklerin Efendisi gerçekliğini bulmak hala zor oluyor. Makyaj sanatı sayesinde çekilen eski filmler, günümüzde daha basit ve hızlı olduğu için bilgisayar teknolojisine dönmüş durumda.

Tüm bunlara karşın hala makyaj sanatının çok farklı bir yere sahip olduğunu gösteren bir makyaj sanatçısı son çalışmasında o kadar gerçekçi bir çalışma yaptı ki, gören herkesi şok etti.

İnsanlardaki trifoboyi tetikleyen sanatçı, Amerika nüfusunun yüzde 20’sinde olduğu düşünülen rahatsızlığı tetikleyerek makyaj sanatının gücünü bir kez daha göstermiş oldu. Henüz 24 yaşında olan Bridgetto Trevino isimli sanatçı, her yeri kan olmuş, küçük ve derin yaralarla kaplı bir elin videosunu yayınladı. Yayınlanır yayınlanmaz 60 binden çok kez paylaşılan video, birçok insanı rahatsız ederek tepkilere yol açtı.

Kendini Makyajla Birebir Kadın Film Karakterlerine Dönüştüren Yetenek Timsali ‘Adam’

Durum kontrolden çıkınca görüntülerin makyajdan ibaret olduğunu belirtmek zorunda kalan makyaj sanatçısı, birçok kişiden “grafik şiddeti” yaptığı yönünde tepkiler aldı. 24 yaşındaki sanatçı bu durumdan daha çok ilham aldığını belirtirken, insanlardan iyi ve kötü çok yorum aldığını, bazılarının cildine böyle ziyan verdiğini düşünerek kendisiyle iletişime geçmek istediğini belirtti.

Peki, sizce son yıllarda iyiden iyiye ortaya çıkan makyaj ve SFX sanatının sınırları olmalı mı? Yoksa her sanat gibi insanların her halini yansıtabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.