Mobil

LG, V30’un Arayüz Özelliklerini Duyurdu!

LG, UX 6.0 adındaki arayüz pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Yeni bir kayan menü, yeni güvenlik seçenekleri, yeni kamera ve Always-On ekran, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için geliştirilmiş.

LG, yeni kayan menü hakkında tam olarak detay vermedi ancak LG V20’nin ikinci ekranına eş bir işlevi olacağı söylenilebilir. Menüyü açtığınızda ‘sık kullanılan özellikler’ benzeri bir menü ile karşılaşacaksınız. Samsung’un Edge menülerine benzetilebilir, ancak Samsung’da olduğu gibi tüm ekranı kaplamayacak.

Yeni arayüz, yeni kamera yeteneklerini de beraberinde getiriyor. Kameranın manuel moduna gelen ‘Graphy’ özelliği sayesinde kullanıcılar, profesyonel fotoğrafçıların ISO, ak dengesi, deklanşör hızı gibi ön ayarlarını indirip kullanabilecekler. LG, daha hızlı bir şekilde GIF ve film oluşturma özellikleri geleceğini de açıkladı.

LG, Always-On ekranına da yepyeni özellikler getiriyor. ‘Araçlar’ özelliği sayesinde Always-On ekranına bazı uygulama kısayolları yerleştirilebilecek. Ayrıca LG UX 6.0 ile beraber Always-On ekranından müzikçalara erişebilir ve ekrana bir resim koyabilirsiniz.

Güvenlik konusunda ise LG yeni geliştirmelere gidiyor. Yüz tanıma özelliği, ekran kapalıyken güç düğmesine basmasanız dahi her vakit aktif olacak(sensörlerin ve ön kameranın sürekli açık olmasıyla batarya hızla boşalacaktır, LG’nin bu konudaki çözümünü gerçekten merak ediyoruz). Ayrıca kullanıcılar Qualcomm’un Aqstic özelliği sayesinde aygıt için bir uyandırma sesi seçebilirler. Bu sistemin de ne kadar kullanışlı olduğunu cihazın tanıtımından sonra anlayacağız.

Bültende değinilmedi, ancak merak edilen bir diğer mevzu, bahis da V30’un Android’in hangi sürümü ile kutudan çıkacağı. Geçtiğimiz sene V20, Android Noutgat ile satışa çıkan ilk cihazlardan biriydi, ancak bu sene V30’un hangi sürüm ile geleceği henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.