Teknoloji

iPhone 8, “aynalı” dahil olmak üzere 4 renk seçeneği ile geliyor

Apple’ın en mühim ürünlerinden iPhone hakkında bu sene oldukça çok şey söylendi. Bunlar arasında OLED ekran, tamamen cam tasarım ve wireless şarj etme özelliği de yer alıyordu. Ancak Twitter’da bilgi sızdırmasıyla ünlenen Benjamin Geskin’in bambaşka bir iddiası var. İddiaya göre, iPhone 8 dört farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek ve bu renk seçeneklerinden biri ayna benzeri bir görünüme sahip olacak.

Aslında yeni renk seçeneklerine dair bilinen çok çok şey yok ancak Geskin, yeni iPhone’ların nasıl görünebileceğini gösteren dair bir görsel paylaştı. Görselde görünen iPhone aslında ayna görünümlü bir iPhone telefon kılıfı ama tekrar de iPhone meraklılarına yeni cihazın nasıl görüneceğine dair bir düşünce veriyor. Apple’ın eski iPodlarındaki gibi ayna görünümlü cam kullanacakları düşünülen bu ayna görünümlü tasarım da aka ihtimalle paslanmaz çelik çerçevenin köşelerini saracak.

KGI analisti Ming-Chi Kuo’nun haberi de Geskin’in ismini veremediği bir kaynaktan aldığı bu bilgiyi biraz olsun destekliyor. Kuo raporunda iPhone 8 markasının “butik”liğini sürdürebilmek için cihazın normalde olduğundan daha az renk ile piyasa sürüleceğinden bahsetti. Tekrar de bu rapor ayna benzeri görünüme sahip iPhone 8’den bahsetmiyor.

Geçmişte iPhone8’in kara ve ak olarak göründüğü görseller olduğu öne sürülmüştü. Eğer Geskin’in ayna benzeri manzara iddiası doğruysa akıllarda sadece dördüncü iPhone’un rengine dair bir soru işareti beliriyor. Şimdiye kadar piyasaya sürülen renkleri düşünürsek altın ya da al altın bu seçenekler arasında olabilir.

Geskin’in yeni iddiasının yanı dizi  YouTuber  UnboxTherapy de dün iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen CNC  kesim prototiplere kanalında yer verdi. Videoda yeni iPhone’un boyutuna ve tasarımına detaylı bir şekilde yer veriliyor.

iPhone 8’e dair iddialar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Yeni iPhone’da Touch ID ‘nin bulunmayacağına, onun yerine cihazda yeni surat tanıma teknolojisine yer verileceğine dair haberler yayılmaya başladı bile. Bir diğer havadis, bilgi, salık ise iPhone 8’de ekrana yerleştirilmiş bir Touch ID bulunduğunu iddia ediyor.

Bu haberlerden henüz hangisinin doğru olduğunu bilmesek de iddiaların hepsi bizi iPhone 8’e biraz daha yaklaştırıyor. Bu heyecanlı bekleyişin ise 17 Eylül 2017’de sona ermesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir