e-Ticaret

İngiltere’nin Türk tekstil kralı Markafoni’yi satın alıyor [Duyum]

Kapanışıyla Türkiye e-ticaret sektöründe aka yankı uyandıran Markafoni küllerinden yeniden doğuyor olabilir. Üstelik bu konuda oldukça deneyimli bir ad tarafından… Aldığımız son duyumlara göre, Markafoni markası meşhur iş adamı Cafer Mahiroğlu tarafından satın alındı. İngiltere merkezli Selectfashion.co.uk‘un sahibi olarak tanınan Cafer Mahiroğlu, İngiltere’nin en varlıklı 100 iş adamı arasında gösteriliyor ve batık markalara duyduğu ilgiyle ünlü.

Markafoni satışıyla ilgili yaptığımız araştırmada, sitenin yeniden yayına girmiş olması ilk mühim not. Şu anda mahsul satışına başlanmış değil ancak sitede Select markalı ürünler ve Selectfashion.co.uk’e yönlendiren reklamlar olduğunu görmek mümkün. Bu tespitler elbette kati bir netice sunmuyor ancak alıcı hizmetleriyle yaptığımız bir görüşmede sitenin yenilenme sürecinde olduğu bilgisini aldık. Bu dönüşüm kapsamında Markafoni.com web sitesinin yazılım ve tasarımının Türkiye’de ve İngiltere’de etkinlik gösteren Alegra Digital tarafından yapıldığı duyumlarımız arasında.

Select markasının ve Özdemir Üç tekstil markalarının Türkiye e-ticaret pazarında popüler olmadığını düşünürsek, 2015’te Select markasını borsaya açmak isteyen Cafer Mahiroğlu’nun popüler bir marka ile atağa geçmek istediğini düşünebiliriz.

Son olarak saha adı transferinin 2 milyon dolar veya 5 milyon TL olduğuna dair iki ayrı bilgi geldiğini de paylaşalım ancak bu satın almaya Markafoni, Markafoni.com dışında hangi marka haklarının iç olduğunu henüz bilmiyoruz.

Konuyla ilgili resmi bir izah henüz yok. Yeni bilgiler aldıkça haberimizi güncellemeye devam edeceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.