Mobil

Huawei Mate 10, iPhone 8’e Meydan Okuyacak!

Huawei, yüksek satış rakamlarıyla günümüzün en büyük 3. telefon üreticisi konumunda ve yükselişi de hiç yavaşlayacağa benzemiyor. Huawei’nin neredeyse tüketiciyle buluşmadığı bir pazar yok. Dolayısıyla şirketin yeni hedefi var pazarda daha çok tüketiciye ulaşmak olacak.

Huawei’nin kendini göstermek istediği en önemli yer Samsung ve Apple’ın başını çektiği Kuzey Amerika pazarı. Huawei CEO’su Richard Yu, Bloomberg’in yaptığı bir röportajda, bu sonbaharda tanıtımı yapılacak olan iPhone 8’e yanıt vermeye amade olduklarını belirtti.

Cevap şu; iPhone 8 ile aynı anda piyasaya çıkacak olan yeni amiral gemisi olan Mate 10. Richard Yu, yeni cihazları hakkında şu açıklamada bulundu:

”Daha güçlü bir ürüne sahip olacağız. Tam ekran görüntü, daha hızlı bir cihaz, daha iyi fotoğraf çekebilmek, daha uzun pil ömrü ve daha birçok özellik Apple ile rekabet etmemize imkan sağlayacak.”

Bu gelişmiş özelliklerin sadık Apple fanlarını Android’e çekip çekmeyeceğini göreceğiz, ancak bu iş hiç de basit olmayacak. Zira Huawei dışında Samsung, LG, Lenovo gibi markalar da iPhone kullanıcılarını Apple’dan kendilerine çekebilmek için pusuda bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.