Teknoloji

Güneş’in yüzeyindeki leke dünyayı tehdit ediyor

NASA’da görevli ilim insanlarının Güneş’in yüzeyinde ayrım ettiği dev lekenin, dünyaya ağırbaşlı zararlar verebileceği belirtildi.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin rasat evinde, Güneş yüzeyinde korkutan bir iz ayrım edildi. Güneş üzerindeki lekenin, dünyanın 19 misli büyüklüğünde olduğu açıklandı.

“SOLAR PATLAMAYA NEDEN OLABİLİR”

Lekenin geniş çapta bir güneş patlamasına sebep olabileceği ve iletişim sistemlerine hasar verebileceği uyarısında bulunuldu. Patlamanın bir diğer zararı da dünya atmosferine radyoaktif partikül salınımı olacağı belirtildi. İlk olarak geçtiğimiz hafta ayrım edilen güneş lekesinin 7 gün içinde fazla daha aka bir kütleye ulaştığının da altı çizildi.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } function videoYonlendir(id){ window.open(“http://videonuz.ensonhaber.com/y/” id); }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.