İnternet

Google Search Lite Kullanım Kolaylığı Getiriyor

Facebook ve Microsoft gibi firmalardan sonra Google’ da yeni ‘Search Lite’ uygulaması ile hafif uygulamalar vagonundaki yerini aldı. İsminden de anlaşılacağı üzere uygulama, veri kullanımını minimize ederken daha hızlı Google arama imkanı sunmayı hedefliyor.

Uygulama, aramaya ek olarak haber, hava durumu ve çeviri de iç olmak üzere bilgilendirici kaynaklara hızlı erişimi de sağlıyor. Aynı zamanda kullanılabilecek bir sıra dil seçeneği de mevcut.

Uygulama ses ve yazılı arama fonksiyonlarını da destekliyor. Web sayfalarını ‘Lite’ modunda açma ve uygulama içerisinde bulunan dahili tarayıcıda görüntüleme gibi özellikleri de öbür özellikler arasında sayabiliriz.

Şu anda test aşamasında olan uygulama sadece test uygulamaları için seçilmiş olan Endonezya’daki kullanıcıların erişimine açık.

Bununla beraber menüde bulunan dil seçeneklerini göz önünde bulunduracak olursak, uygulamanın öbür ülkelere de yayılacağı öngörüsünde bulunabiliriz. Endonezya dışında uygulamayı denemek isteyenler, aşağıdaki APK versiyonundan uygulamayı indirebilirler.

APK Yansıması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.