İnternet

Google Aramalarda, İşletmeler için Soru-Cevap Geliyor!

Yeni bir restaurant bulurken veya yeni bir otomobil alırken başkalarının düşüncelerini merak ederiz. Google’ın arama panelleri de bu amaçla işletmeler hakkında bir ton bilgi sunuyordu ancak Google, bu paneller için yeni bir özelliği test ediyor.

Sergey Alakov’un belirttiği gibi,Google’ın mahalli panelleri şu anda çok çeşitli işletme listelerinde görünen yeni bir soru ve yanıt kutusunu test ediyor. Özellik henüz kullanıma açılmadı ve bir soru sormak için kutucuğa tıklarsanız, işleminiz kesiliyor. Yine de bazı kullanıcılar bu özelliği test etme şansı bulmuş.

Görünüşe göre bu sistem, Amazon’un ürün listelemeleri hakkındaki sorulara ve cevaplara ruhsat verme yöntemine eş bir şekilde işliyor. Bu sayede de kullanıcıların soruları sormaları ve öbür kullanıcılar veya işletmeler tarafından sorulan soruların cevaplanması oldukça basit bir hal alıyor.

Genel anlamda Google, işletmelere ve özellikle kullanıcılara sağladığı özelliklerle insanları mesut etmeyi başarıyor. Yeni özellikle de kullanıcılar daha rahat bir şekilde fikirlerini beyan edebilecekler ve soruları da yanıtsız kalmamış olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.