İnternet

Gmail Posta Adresindeki Artı İşaretinin Faydaları

Günümüzde derhal derhal herkes Gmail kullanıyor. Geldiğimiz noktada gmail, kimsenin dilinden düşmeyen, severek kullanılan bir marka haline geldi.

Bunun sebebi de gerçekten iyi olması ve aynı zamanda gelen kutunuza mana katacak bir sıra faydalı özellikleri taşıması.

Güzel bir örnek vermek gerekirse: Gmail, e-posta adresindeki artı işaretinden sonraki her şeyi göz ardı fiyat (tabii @gmail.com adresi haricinde).

Yani farz edelim ki kesinliklesahteeposta@gmail.com sizin e-posta adresiniz olsun. Kesinliklesahteeposta sosyalmedya@gmail.com ve kesinliklesahteeposta alisveris@gmail.com adreslerinden gelen mesajların hepsi, alıcıya iletilecektir.

 Bu yöntem, aynı e-posta adresini kullanarak online servislere üye olmanızı sağlar. Örneğin kişisel bir Twitter profilinizin yanında bir de işinize ait profiliniz varsa, hesaplarınız arasında geçiş yapmak zorunda kalmazsınız.

Göndericinin bu artı işaretli e-postaları kullanıp kullanmadığını görmek kolaydır çünkü Gmail bunu gösterecektir. Ve bonus olarak bilgilerinizin üçüncü taraflara satılıp satılmadığını ortaya çıkarmayı da kolaylaştırır.

Aynı zamanda basit filtreleme ve düzenleme imkanı sunmak için epostaları belirli kategoriler altında da toplayabilirsiniz. Eğer sosyal medya siteleri için adresinizde örneğin ‘ sosyalmedya’ kullanacak olursanız, bu postaları hiç bakmadığınız bir klasöre yönlendirebilirsiniz.

Diğer bir güzel özellik ise Gmail’in e-postalarda noktaları göz ardı ediyor olması. Yani kesinliklesahteeposta@gmail.com ile kesinlikle.sahte.eposta@gmail.com bütünüyle aynı muameleyi görürler.

Şimdilik bunun kişisel @gmail.com hesapları için işe yaradığını söyleyebiliriz. Gmail’i kullanan işletme hesaplarında tecrübe yapmadık.

Bu durumun avantajı daha çok estetik oluşunda yatıyor. Oldukça hoş bir görüntüye sahip olmakla beraber imla hatası yapan birileri yanlışlıkla adres arasına nokta koyarsa, eposta tekrar de elinize geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.