Yazılım

Fotoğrafı Eğri Çekseniz Bile Doğrultan Uygulama: Quickshot!

Artık çok az sayıda insan çektiği fotoğrafı hiçbir düzenleme yapmadan, tabii hali ile paylaşıyor. Düzenleme yapanlar ise Facetune uygulamasını mutlaka kullanmış ya da en azından duymuşlardır. Facetune’un yapım şirketi olan Lightricks, artık yalnızca çekim sonrasında değil çekim sırasında da fotoğrafları güzelleştirmek için yeni bir fotoğraf çekme uygulaması yayınladı: Quickshot.

Uygulama, HDR modu sayesinde fotoğrafı çekmeden önce en müsait pozlamayı otomatik olarak ayarlıyor. Sahne ışığını ayarlamak için bu mod oldukça ideal. Strobe modu ise hareketli nesneleri hayalet efekti ile beraber çekiyor. Sadece çekim sırasında değil, çekim sonrasında da yazılımıyla yaptığı düzeltmeler fotoğrafı mükemmel hale getiriyor.

En güzel özelliği ise uygulamaya adını veren Quickshot modu. Bu mod, kamerayı nasıl tuttuğunuzu otomatik olarak algılar ve fotoğraf üzerinde buna göre düzeltmeler uygular. Kamerayı düz tutmakta zorlananlar için son radde faydalı bir mod.

Tahmin edebileceğiniz gibi uygulama bünyesinde birçok düzenleme aracı ve efekt barındırıyor. Şirketin Facetune’da edindiği tecrübeler, Quickshot’ta kendisini fazlasıyla gösteriyor.

Uygulama ücretsiz olarak App Store’dan indirilebiliyor. Fakat tüm özelliklere ve efektlere ulaşabilmeniz için 19.99 dolarlık ücreti ödemeniz gerekiyor. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.