İnternet

Elon Musk: Üçüncü Dünya Savaşı’nın Olası Sebebini Biliyorum

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘yapay zeka alanındaki liderlik, yüksek ihtimalle Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açar’ dedi. Liderlik için mücadele edecek ülkeler arasına Rusya, Hindistan, ABD ve Çin dışında bilgisayar biliminde gelişmiş diğer ülkelerin de iç olabileceğini söyledi.

Musk, teorisine göre asıl olayın bundan sonra başlayacağını öngörüyor. Suni zeka konusunda en çok söz sahibi olan ülkenin çok daha güçlü ve huzurlu olacağı yönündeki söylemlerin çok iyi niyetli yapıldığını söyleyen Musk, suni zekanın, gerekirse diğer şirketler ve ülkeler tarafından silahlı kuvvetlerle alınabileceğini belirtiyor.

Yapay zekaya karşı olan tutumunu yineleyen Musk, muhakkak ağırbaşlı önlemler alınması ve halkın güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyledi. Suni zekanın ne kadar tehlikeli olabileceğini yine hatırlatan Musk, daha önce BM’e yazılan bir ‘öneri’ mektubuna da imzasını atmıştı.

Yüzyılın Kavgası: Mark Zuckerberg İle Elon Musk Birbirine Girdi!

Hatırlarsanız Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın suni zekaya olan nazar açısını ‘sınırlı’ olarak nitelemiş ve ikili arasında soğuk rüzgarlar esmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.