İnternet

Dünyanın En Ünlü Fotoğrafının Çekildiği Yerin Şimdiki Hali

Dünyanın en ünlü görsellerinden birisi olarak tarihe geçen Windows XP masaüstü fotoğrafının çekildiği yerin son halinin yerinde, şimdilerde yeller esiyor. Yaklaşık 1 milyar bilgisayarda duvar kağıdı olarak kullanılmış “Bliss” isimli efsanevi duvar kağıdı, 1988 yılında Charles O’Rear tarafından çekilmişti.

Windows XP’nin geliştirildiği sırada dünyanın en varlıklı adamı Bill Gates tarafından satın alınan bu fotoğraf, Windows XP işletim sisteminin masaüstü fotoğrafı olarak seçilmişti.

Aradan 29 sene geçtikten sonra fotoğrafın çekildiği Kaliforniya’daki bu bölge, çok ağırbaşlı bir değişime uğramış. Şu anda Google’ın sunduğu Street View sayesinde fotoğrafın çekildiği yeri bularak şimdiki halini görebilirsiniz. Üzüm bağına çevrilen güzel ova eskisi kadar güzel görünüm sunmasa da sahibine nakit kazandırmaya devam ediyor.

Bu manzaranın fotoğrafını en son Ocak 2017’de çeken Google, bölgeyi geçmiş yıllarda da ziyaret etmiş. Google’ın eski yıllara ait sokak görünümlerine vakit çizelgesinden ulaşabilirsiniz. Bununla beraber Google Haritalar üzerinden “38.250775, -122.408782” koordinatlarını yazarak söz konusu konuma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.