Haber

Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘Irma Kasırgası’ uyarısı

Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’de yaşayan veya seyahat edecek Türk vatandaşları için ‘Irma Kasırgası’ nedeniyle uyarılarda bulunuldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Karayipler Bölgesinde ortaya çıkan ve en yüksek düzen olan “Kategori 5” olarak sınıflandırılan “İRMA” Kasırgası, Karayipler ve Amerika Birleşik Devletlerinin Florida Eyaleti ile sözkonusu bölgelerin etrafındaki alanlarda etkili olmaktadır.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın mecburi kalmadıkça önümüzdeki günlerde sözkonusu bölgelere seyahat etmekten kaçınmalarında yarar bulunmaktadır. Halen sözkonusu bölgelerde bulunan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, mümkün gelişmelere hazırlıklı bulunmaları, her koşulda müteyakkız olmaları ve mahalli makamların yaptıkları / yapacakları duyuruları yakından takip etmeleri ehemmiyet arzetmektedir.

Havana, Santo Domingo, Karakas, Washington Büyükelçiliklerimiz ve Miami Başkonsolosluğumuz, kasırganın seyrine göre mahalli makamlardan aldıkları bilgileri sosyal medya kanallarında güncel olarak paylaşmaktadırlar. Vatandaşlarımıza, mahalli makamların ikazlarının yanısıra, sözkonusu temsilciliklerimizin duyurularını takip etmeleri tavsiye edilmektedir.

Kasırgadan etkilenen vatandaşlarımızın aşağıdaki numaralar/internet siteleri üzerinden Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ve ilgili temsilciliklerimize ulaşmaları mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir