e-Ticaret

Depo ve tedarik zinciri yönetimi yazılımı Logiwa, Revo Capital yatırımıyla ABD’de büyüyecek

Son haftalarda e-ticaret alanında bir kaç girişimin kapandığına tanık olduk ama bu kez iyi bir haberimiz var. Revo Capital, mühim e-ticaret şirketlerine de hizmet veren yazılım şirketi Logiwa’ya (eski adıyla LA Software’e) yatırım yaptığını açıkladı.

Sizlere 2014 yılı sonunda tanıttığımız LA Software Group, depo ve tedarik zinciri idare sistemi çözümleri üzerine çalışan bir girişim. 2004 yılında Erhan Musaoğlu ve Çağdaş Yıldız tarafından kurulan girişim, şu anda Tredyol, Koton, DHL, Şişecam, Arvato, Dekorazon gibi önde gelen şirketlere hizmet veriyor ve yeni yatırımla beraber marka adını Logiwa olarak yenilediğini paylaşıyor. Bu yeni markayla da yurtdışına ağırlık vereceğinin bilgisini paylaşıyor.

Türkiye’den dünyaya açılan SaaS girişimi

On dördüncü yatırımını yapan Revo Capital, laf konusu yatırımın tutarını açıklamıyor ancak Logiwa’nın küresel büyümesine katkı sağlayacağı malum. Revo Capital kurucu partneri Cenk Bayrakdar da Logiwa’nın iş hayatına depo yönetimi distributörlüğü ile başlayan; sonrasında Türkiye’de mühim şirketlerin gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen bir mahsul olduğunun altını çiziyor ve küresel pazarda başarıyı yakalayacağına inandığını söylüyor. Logiwa’nın dünya çapında rekabet edecek mühim özelliklere sahip olduğunu paylaşan Bayrakdar, dünya devlerine entegre olan ve ABD’de başarıyla hizmet veren bir Türk yazılımına yatırım yapmaktan gurur duyduklarını da ekliyor.

 

Hedefinde ABD’li KOBİ’ler var

Hemen belirtelim Logiwa (o günkü adıyla LA Software Group) iki sene evvel İTÜ Gate şirketleri arasına seçilmişti ve bu adımla ABD pazarının kapısını açmıştı. Aldığım bilgilere göre Logiwa, bulut tabanlı depo idare sistemini Amerika’da geçen sene kullanıma sunmuş ve şu anda 20’den fazla müşterisi bulunuyor. Tamamen SaaS olarak hizmet veren Logiwa, bilhassa Amerikalı KOBİ’lerin vazgeçilmezi olmayı hedefliyor. Türkiye’deki aka ölçekli projeler sayesinde büyük bir bilgi birikimine sahip olan girişim,  büyük şirketlerin kullanabildiği yetenekleri fazla daha ufak şirketler için de erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Logiwa hali hazırda Amazon, Ebay, Wallmart, Sears, Jet, Shopify, Magento gibi pek fazla pazar yeri ve e-ticaret altyapısının yanında Fedex, DHL, UPS, USPS, Canada Pot gibi taşıyıcılar ile Quickboooks, Xero gibi muhasebe ve ERP sistemlerine doğrudan bağlantı sunuyor. Böylece aygıt bağımsız, tak-çalıştır bir yapıyla bütün tedarik ve depo yönetimini entegre bir şekilde yönetmeyi olası kılıyor. Logiwa ile farklı kanallardaki siparişler depoda anlık olarak izlenebiliyor; elleçleme ve istifleme gibi süreçler kolayca yapılabiliyor.

Eğer depo yönetimi ve tedarik zinciri yönetimini daha etkin bir şekilde yönetmek ve maliyet tasarrufu sağlamak istiyorsanız Logiwa‘ya mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Türkiye’den çıkan  bu tarz girişimlerin sayısının artmasına da gerçekten gereksinim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.