Teknoloji

Çin’de 5 bin yıllık “dev insan” iskeletleri bulundu

Çin’in doğusunda araştırma yapan arkeologlar bir kasabada boyları uzun ve kemik yapıları oldukça kuvvetli 5 bin yıllık insan iskeletleri buldu.İlişkili Haberler

  • Çin’de bin yıllık saklı mabet keşfedildi

Çin‘in doğusundaki Shandong eyaletinde araştırmalarını yürüten arkeologlar şaşırtıcı bir keşfe imza attı. Bir kazı alanında yapılan keşifte mezarlar bulundu. Mezarlardaki bazı iskeletlerin kemik yapısının alışılagelmiş standartlardan oldukça farklı olduğu tespit edildi.

Araştırmacılar bazı iskeletlerin 1,90 metre boyunda olduğunu ve kemik yapılarının ise oldukça kuvvetli olduğunu anlatım etti. Günümüzde 1,90’lık kemik yapısı yeni bir şey olmasa da boy ortalamasının 1,73 olduğu Çin’de bu tarz bir keşif alaka uyandırdı.

Beslenme ve hayat tarzlarında yaşanan değişikliğin gövde yapısındaki gelişmeleri etkilediğini anlatım eden araştırmacılar mezardaki insanların yaşadıkları dönemde birer dev gibi görülmüş olabileceğini anlatım etti.

Shandong Üniversitesi’nde vazife yapan araştırmacılardan Fang Hui, “Bu sadece iskeletin yapısı şayet bu şahıs yaşıyor olsaydı boyu 1,90 metreden çok daha uzun olurdu” açıklamasını yaptı. Eyaletteki kazı alanında şimdiye kadar 104 ev, 205 mezar ve 20’den çok adak çukuru bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.