Haber

Çalışma Bakanlığına getirilen Sarıeroğlu’ndan ‘Twitter’ açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün açıklanan kabine değişikliğiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Jülide Sarıeroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, çalışma ekonomisti ve sendikacı geçmişe sahip, teşkilatçı bir siyasetçi olduğunu belirtti.

Sarıeroğlu, 80 milyon vatandaşın dününü, bugününü ve geleceğini yakından ilgilendiren bir alanda, onurlu bir vazife üstlendiğini anlatım ederek, bu mesut havadis, bilgi, salık duyulur duyulmaz, birtakım tweet mesajları üzerinden, şahsına yönelik, us ve vicdan sınırlarını zorlayan bir karalama kampanyası başlatıldığını üzüntüyle takip ettiğini aktardı.

Birtakım mecralarda dolaşıma sürülen tweet mesajlarıyla ilgili vaziyet hakkında bilgi veren Sarıeroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Daha evvel Genel Başkan Danışmanı olarak vazife yürüttüğüm Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanının, Akil İnsanlar Heyeti üyesi olarak görevlendirildiği dönemde, kendisine haberleri en hızlı şekilde iletebilmek amacıyla korumalı bir Twitter hesabı oluşturulmuştu. Medya takip ekibimizde yer saha arkadaşlarımızın ortak kullandığı bu hesap, sadece Başkanımızın göreceği şekilde haberleri aktardığımız bir iletişim aracı işlevine sahipti. Doğal olarak, bu hesap üzerinden her türlü havadis, bilgi, salık paylaşılmakta ve retweet edilmekteydi.

Bu çalışmanın derhal ardından başlayan Gezi Olayları döneminde de tekrar aynı hesap üzerinden, bilgilendirme amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Daha sonraki süreçte de bir müddet daha bu hesap, aynı amaçla medya takip ekibimiz tarafından kullanılmaya devam edilmiştir. Hesabın, otomatik tweet paylaşımlarına aleni olduğu ve burada denetim dışı birtakım paylaşımlar yapıldığı ise daha sonra ayrım edilmiştir.”

“Şahsıma atfedilen paylaşımların bir kısmı hiç yapılmamıştır”

Nitekim dikkatle incelendiğinde, o dönemdeki mesajların tamamının, muhtelif haberlerin paylaşılması ve retweet edilmesinden ibaret olduğunun görüleceğine dikkati çeken Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Akil İnsanlar Heyetinin çalışmalarını tamamlamasının ardından, şahsi mesajlarımı yayımlamaya başladığım bu hesap tarafımca kullanılmaya başlanmıştır. Hesabın dönüştürüldüğü tarih ve sonraki paylaşımlarım da açıkça ortadadır. Şahsi mesajlarımla şu anda muhtelif mecralarda dolaşıma sokulan mesajların, hem içerik, hem de üslup bakımından belirgin bir şekilde ayrıştığı görülecektir. Üstelik şahsıma atfedilen paylaşımların bir kısmı da hiç yapılmamıştır.”

“Yanıltıcı haberler yapanlar iyi niyetli değil”

Sarıeroğlu, kurulduğu günden beri AK Parti’ye gönülden bağlı olduğunun altını çizerek, partisinde 10 yılı aşkın zamandır muhtelif kademelerde şerefle ve aktif bir şekilde vazife yaptığını belirtti.

Siyasi duruşu ve tavrının, geçmişten bugüne net bir biçimde ortada olduğunu anlatım eden Sarıeroğlu, “Medyada haberlere mevzu, bahis edilen mesajların niçin ve hangi amaçla atıldığı da bellidir. Buna rağmen, şahsımla ilgili kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapanların ve yayanların iyi niyetli olmadıklarını belirtmek istiyorum. Hukuki haklarım gizli kalmak kaydıyla, durumu kamuoyunun bilgisine ve vicdanına sunuyorum.” açıklamasında bulundu. AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.