Teknoloji

Büyük veri depolamada işbirliği

Güçlü depolama ve işlem alanı isteyen ‘Büyük Veri’ özelinde işbirliği yapan Atos ve BTBilgi, ‘bullion’ sunucularını Türkiye pazarına sunacak

72 ülkede 100 bin kişiye sağladığı istihdamla dünya’nın şef IT şirketleri arasında yer alan Atos, gerçekleştirdiği iş ortaklıkları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına kesintisiz bir şekilde yanıt vermeye devam ediyor. Her sektöre hususi çözümler sunan Atos, bilişimde ‘kurumsal hizmet yönetimi’ çözümleri sunan BTBilgi ile güçlerini birleştirdi. Aka veri gibi kuvvetli depolama ve işlem alanına gereksinim duyan işler için işbirliği yapan Atos ve BTBilgi, ‘bullion’ sunucularını Türkiye pazarına beraber sunuyor. BTBilgi ve Atos öncesinde de VEDOP’un Hizmet Yönetimi alanında işbirliklerini sürdürmekteydi.

BTBilgi 15 senedir hizmet verdiği Bilişim sektöründe kuruluş ve kuruluşlara sade teknoloji, sade iş ve sade dönüşüm alanında çözümler üretiyor. BTBilgi’nin uzmanlık alanları alıcı bilgi yönetimi, mekansal veri analitiği, uçtan uça satış ve alan yönetimini, bulut üzerinden çalışabilen iş çözümleri, kullanıcı güvenliği, davranış analizi, emniyet yönetimi, son kullanıcı gözüyle hizmet ve varlık yönetimi, suni zeka, derin öğrenme ve operasyonel izleme. BTBilgi bu alanlara ek olarak, ‘büyük veri’de Atos’un bullion sunucuları ile ilerleyecek.

BULLİON’DAKİ 3 KONFİGÜRASYON CANLANACAK 

Teknoloji firmaları bütün yeni teknoloji geliştirmelerini, günümüzde BT sektörünün 4 ana trendi haline gelen aka veri, bulut bilişim, sosyal medya ve mobilite kavramlarını temel alarak planlıyor. Bu trendler arasından aka veri, öbür ana trendlerin gelişimine de cihet vermesi nedeniyle farklı bir ehemmiyet taşıyor. Atos ile beraberliklerinde de kuvvetli sunucu çözümleri olan ve Datalake, Oracle veya Hana konfigürasyonları ile çalışacak bullion sunucularını çözümlerinin bir parçası olarak müşterilerine sunacak olan BTBilgi, kendi aka veri çözümleri için de bullion sunucular üzerinde çözümler oluşturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.