Haber

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’dan muhalefete ittifak tepkisi

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ittifak konusunda anlaştı.

  • Muhalefette dört parti ittifakta anlaştı
  • Muhalefetin ittifakına Bahçeli’den ilk yorum

Muhalefetin ittifakına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan ilk yorum geldi. Bozdağ, 24 televizyonunda gündemi değerlendirdi.

“Dört benzemezlerin ittifakı, zoraki nikah gibi zoraki bir ittifak.Türkiye’nin önünü kesme ittifakı, Erdoğan’ın düşmanlığı üzerine bir araya gelenlerin ittifakıdır. Bunlar Erbakan’ın kemiklerini sızlatmıştır.”

“Kaybedeceği aşikar namzet olmak istemiyor”

Hükümet Sözcüsü, CHP’yi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

“Kazanamayacaklarını biliyorlar. Kaybedeceği aşikar namzet olmak kaybetmek istemiyor siyasi kaçak durumunda. Vekil de olamayacak, CHP Genel Başkanlığını da kaybedecek. Bu sistemde kaybeden tasfiye olacak. Kılıçdaroğlu tasfiye olmak istemiyor.” 

“İlk turda biter”

Bozdağ, seçim sonuçlarıyla ilgili anket sonuçlarını da paylaştı.

“İlk turda biter, Haziran’ın 25’ine rezervasyonlar yapılabilir. AK Parti, MHP, BBP ittifakı milletimizin fazla aka çoğunluğundan yetki alacaktır. 25’ine herkes nereye istiyorsa yapsın temmuzu beklemesin. İş 24 ü bitiyor. 24 akşam her şey bitiyor.”

“Kardeşim Erdoğan’ın karşısına yazabiliyorsunuz demeliydi”

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarına da tepki gösterdi.

“Tayyip beye karşı Cumhurbaşkanı adayı olmayı adının ilk yazıldığı şeylerde bende hangi eksikliği gördünüz de benim yol arkadaşım kardeşim Erdoğan’ın karşısına yazabiliyorsunuz demeliydi. Bunu yapmadı. Cumhurbaşkanı’nı tasfiye sürecinde ortak namzet olabileceğini söyledi.”

Kaynak: TRT Haber 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir