Teknoloji

Balat’ta tasarım atölyeleri başladı!

Balat’ta görsel iletişim tasarımı alanında, uzman isimlerle eğitim verecek olan “6 1 Tasarım Atölyeleri” Temmuz ayında kapılarını açıyor.

Balat, varlıklı kültürü ve tarihi dokusuyla son zamanların popüler semtlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yakın dönemde gerçekleşen dönüşüm ve düzenleme çalışmaları ile bu tarihi semt; sanatçılar, ressamlar, tasarımcılar, gazeteciler, yabancılar, akademisyenler, tarih ve kültür severler tarafından da tercih edilen bir bölgeye dönüştü.

Balat’ta esen değişim rüzgarıyla beraber açılan mekanlardan biri de 6 1 Tasarım Atölyeleri oldu. 6 1 Tasarım Atölyeleri, görsel iletişim tasarımı çerçevesinde tematik işlik çalışmaları düzenleyerek alanında deneyimli profesyoneller ile alaka duyan herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor. 

6 1 Tasarım Atölyeleri’nde her işlik çalışması, eğitimcinin katılımcılar ile birebir ilgilenebilmesi amacıyla 6 benlik kontenjan ile sınırlandırılmış.

Atölye çalışmaları katılımcıların hafta içi telaşı ve koşturmasından sıyrılıp daha rahat odaklanabilmesi için hafta sonu gerçekleşiyor. Yoğun içeriğe sahip olan işlik çalışmaları, katılımcıların alaka alanlarını tam olarak öğrenmesi için hususi olarak kurgulanmış. Çalışmalarda katılımcıların gereksinim duyabileceği bütün ekipman amade olarak bulunduruluyor. Katılımcılar dilerse kendi ekipmanlarıyla da işlik çalışmalarına katılabiliyor.

Başlangıç için Şehir Fotoğrafçılığı, Vektör İllüstrasyon, Yapım Aşaması Videosu, Piktogram Tasarımı, Kod ile Tasarım, Arduino’ya Giriş gibi işlik çalışmalarını duyurmuş olan 6 1 Tasarım Atölyeleri’nin kadrosunda Engin Gerçek, Burak Beceren, Dilek Altan, Petek Kızılelma, Mustafa Ercan Zırh ve İnan Ölçer gibi alanında başarılı genç insanlar bulunuyor.

6 1 Tasarım Atölyeleri, kadrosunu genişleterek ve farklı temalarda yeni işlik çalışmaları açmaya devam ederek adından laf ettirecek gibi gözüküyor. Gelişmeleri 6 1 Tasarım Atölyeleri’nin web sitesinden veya sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.