Haber

Bakan Fakıbaba’dan fenalaşan kadına ilk yardım müdahalesi

Gıda Ziraat ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “10,5 liralık fındık fiyatından üreticilerin yüzde 80’i memnun. 10,5 lira eder verdik ve alımlara başladık. Daha önceden 13 liradan alım yapmış, elinde stok olan kişiler, bu durumdan rahatsız olabilir. Biz onların da iyi olmalarını isteriz ancak bu neticede bir ticaret.” dedi.

Manisa programı çerçevesinde valiliğe geçen Fakıbaba, Vali Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret etti.

Burada gazetecilere izah yapan Bakan Fakıbaba, üzümle ilgili alım fiyatlarını açıklamadan evvel Manisa’da 9 numara çekirdeksiz kuru üzümün kilogram fiyatının 3,5 lira civarında seyrettiğine işaret ederek, 4 liradan üzüm alacaklarını açıklamalarının üreticide memnuniyet yarattığını söyledi.

Tarım ve hayvancılığa destek mesajı

Bu açıklamayla piyasada müstahsil lehine bir kıpırdanma olacağına inandığını dile getiren Fakıbaba, Bakanlık olarak en mühim görevlerinden birinin piyasayı dengelemek olduğuna dikkati çekti.

Manisa’da 1-2 gün içinde çekirdeksiz kuru üzüm almaya başlayacaklarını kaydeden Fakıbaba, her kesimden vatandaşın kazanmasını istediklerini, bunun için hükümet olarak ziraat ve hayvancılığa destek olmaya, piyasayı düzenleyici adımlar atmaya devam edeceklerini aktardı.

Fakıbaba, belirledikleri fiyatın üreticiyi memnun edip etmediğiyle ilgili soruya, herkesi memnun etmenin olası olmadığını ancak umumi itibarıyla üreticinin açıklanan rakamlardan memnuniyet duyduğu yanıtını verdi.

Önceki hafta Giresun’da da fındık fiyatlarını açıkladıklarını anımsatan Fakıbaba, “10,5 liralık fındık fiyatından üreticilerin yüzde 80’i memnun. 10,5 lira eder verdik ve alımlara başladık. Daha önceden 13 liradan alım yapmış, elinde stok olan kişiler, bu durumdan rahatsız olabilir. Biz onların da iyi olmalarını isteriz ancak bu neticede bir ticaret.” dedi.

Ziyaretin sonunda, Vali Güvençer, Bakan Fakıbaba’ya, adına diktikleri 10 bin fidanın sertifikasını armağan etti.

Fenalaşan kadına ilk müdahaleyi yaptı

Bakan Fakıbaba, valilik programının ardından esnaf ziyaretinde bulundu. Bir eczaneyi ziyaret ettiği sırada yan taraftaki pastanede bir kadının fenalaştığının havadis, bilgi, salık verilmesi üzerine Fakıbaba, pastaneye geçerek kadına ilk müdahaleyi yaptı.

Baygınlık geçiren kadının rahat soluk alması için tedbir saha Bakan Fakıbaba, ambulans ekipleri gelene kadar kadının başında kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.