Haber

Bakan Fakıbaba: Ayran kadar üzüm suyu da milli içeceğimizdir.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa’ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Manisa’da tarımla ilgili kuruluş ve kuruluşları ziyaret etti.

Şehzadeler Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Kurşunlu Han’da incelemelerde bulunan Bakan Fakıbaba, daha sonra Gıda, Tarım İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Fakıbaba, ardından Şehzadeler Canlı Hayvan Borsası, Beydere Tohum ve Sertifikasyon Test Müdürlüğü, Bağcılık Araştırma Enstitüsü ve Damızlık Hayvan Tesislerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Enstitüde bölgedeki bağcılık hakkında bilgi saha Fakıbaba’ya üzüm suyu ikram edildi.

“Ayrandan sonra ulusal içeceğimiz bu olacaktır”

Üzüm suyunun lokantalarda yemekle ikram edilmesi gerektiğini anlatım eden Bakan Fakıbaba, şöyle konuştu:

“Ayran kadar üzüm suyu da ulusal içeceğimizdir. Üzüm suyunda hiçbir katkı maddesi yok. Tadı fazla güzel ve doğal. Çok kızdığım şey, içeriği belli olmayan ne olduğu bilinmeyen bilhassa dışarıdan getirilen ürünler. Mis gibi bizim ürettiğimiz kendi içeceklerimiz varken öbür meşrubat içmek, sadece marka olması beni fazla rahatsız ediyor. Ayrandan sonra ulusal içeceğimiz bu olacaktır. Samimi olarak söylüyorum. Kebap veya öbür yemeklerin yanında ayran ve üzüm suyu ikram edilsin.”
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.