Yazılım

‘Arka Planda Uygulama Çalışıyor’ Bildirimlerini Gizleyin!

Android Oreo’yu umumi hatlarıyla çok sevdik. Peki Android Oreo’nun hiç mi kullanıcıların keyfini kaçıran bir özelliği yok? Elbette var. Google’ın Android Oreo’ya getirdiği özellik sayesinde bir uygulama art planda çalıştığında hangi uygulamanın çalıştığını, ne kadar veri ve güç tükettiğini gösteren bir bildirimle karşılaşıyoruz. Bu elbette güzel bir şey. Kötü yanı ise uygulama kapatılana kadar bildirimin gitmemesi.

Eğer telefonunuzda akıllı saat eşleştirme uygulaması, VPN uygulamaları ya da şifre yönetim uygulamaları gibi art planda çalışması gereken uygulamalar varsa, bu ‘uyarı’ bildirimi can sıkıcı olabiliyor. Neyse ki ‘Arka planda uygulama çalışıyor bildirimini gizle’ uygulaması sayesinde bu rahatsız edici bildirimden kurtulabiliyoruz. (Bütün gün kod yazınca ad düşünmeye zaman kalmamış sanırım.)

Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama, ‘arka planda uygulama çalışıyor’ bildirimini gizleyerek pak bir bildirim ekranı sunuyor. Uygulamayı yükledikten sonra bildirim erişimine ruhsat vermeniz yeterli. Uygulama sorunsuz çalışıyor ama kimi yazılımsal hatalar yüzünden gizleme işlemi gerçekleşmeyebiliyor. Bu durumda cihazı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir.

Uygulama açık kaynak kodludur ve tamamen ücretsizdir. Ama uygulama içinden geliştiriciye bağış yapabilirsiniz. Şu an için sadece İngilizce dil desteği olsa da geliştirici daha çok insana ulaşabilmek için dil seçeneğini arttıracağını belirtti.

‘Arka planda uygulama çalışıyor bildirimini gizle’ uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.