İnternet

Anayasa Mahkemesi’nin Kararına Erişim Engeli Geldi!

Türkiye’nin en yüksek anayasal organı olan Anayasa Mahkemesi’ne erişim engeli getirildi. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen bir kararla Anayasa Mahkemesi’nde yer saha bir karar metnine erişim engeli getirildiği açıklandı.

Samsung, Apple ile Olan Patent Davasını Anayasa Mahkemesine Taşıyor!

İzmir 7’nci Sulh Ceza Hakimliği’nin kapattığı sayfada, Deniz Yazıcı’nın “polisler tarafından darp edildiği” karara ilişkin sonuçlar bulunuyordu. Anayasa Mahkemesi, dava hakkında “Başvurucunun eziyet ve insan haysiyetiyle bağdaşmayan muamele yasağının usul yönünden ihlal edildiğini” belirtmiş ve Deniz Yazıcı’ya 20 bin TL tazminat ödenmesine karar vermişti.

10 Aralık 2014’te yaşanan bu olayda polisler, nöbetten eve dönen Yazıcı’dan kimliğini istemiş. Yazıcı da kimliğinin yanında olmadığını, önlüğünün cebinde unuttuğunu söyleyince polis aracına alıp götürülmüş. Boş bir arazide çırılçıplak dövülen doktor, daha sonra serbest bırakılmış. Olaydan sonra Bornova İlçe Emniyet Müdürü yanına giderek doktordan özür dilese de vaka Anayasa Mahkemesi’ne taşınmış. Türkiye’nin en yüksek mahkemesinin verdiği karara 5651 Sayılı Yasa’nın 9’ncu maddesi gereğince engelleme getiren Sulh Ceza Hakimliği, bu sitenin dışında olayın haberlerine de erişim engeli getirdi.

Kısa süre içerisinde iki mahkemenin de açıklama yapması bekleniyor. Sizce böyle bir yasaklamanın nedeni ne olabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.