Teknoloji

Amerika’da bataryasız telefon icat edildi

Amerikalı ilim adamları, şarj aleti ve kablo derdine son vermesi umut edilen bataryasız cep telefonunu buluş etti.

Washington Üniversitesinde görevli ilim adamları, bataryasız cep telefonunu buluş ederken, en çağdaş hücresel iletişim araçlarında var olan, enerji açı basamağını ortadan kaldırdı.

İLETİŞİM KURMA İMKANI

Ekibin, bataryasız cep telefonuyla Skype aramaları da yaptığı, bunun, ticari ve amade içeriklerle hazırlanan prototipin, konuşmayı alıp iletebildiği ve merkez istasyonla iletişim kurabildiğini gösterdiği anlatım edildi.

Konuşmanın yarattığı ufak titreşimlerden yarar sağlayan bataryasız cep telefonu prototipinde, kullanıcı “aktarma” ve “dinleme” durumları arasında geçiş yapmak için bir butona basıyor.

RADYO SİNYALLERİNİ NASIL ALIYOR

Telefonun radyo sinyallerini alması ve aktarması için hususi bir merkez tasarlandı ve prototipin, üç buçuk mikrovatlık enerjiye gereksinim duyduğu bildirildi.

ÇALIŞMASI İÇİN SOHBET SÜRMELİ

Isı sensörleri gibi ortam enerjisine dayalı öbür bataryasız teknolojiler, enerjiyi fasılalı muhafaza ederken, geliştirilen telefonun devamlı çalışması için sohbetin sürmesinin yeterli olduğu vurgulandı.

Ekibin, bataryasız cep telefonu üzerinden video aktarımı üzerinde de çalıştığı belirtildi.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } function videoYonlendir(id){ window.open(“http://videonuz.ensonhaber.com/y/” id); }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.