İnternet

Amazon İstemeden Müşterilerine Bomba Tarifi Veriyor!

Birleşik Krallık’ta yayın yapan Channel 4 adlı kanalın ortaya çıkardığı bilgilere göre, Amazon bomba yapımında kullanılan malzemelerden birinin ürün sayfasına gittiğinizde, “Birlikte alınabilecek ürünler” listesinde tarifin art kalanında var olan kimyasalları içeriyor. İnternetten kolay bir arama yaparak bomba yapmayı öğrenebilirsiniz, ancak Amazon gibi legal bir satış sitesinin bu anlamda kolaylık(!) sunması biraz problemli olacak gibi gözüküyor. 

Hidrojen Bombası İle Klasik Atom Bombası Arasındaki Fark Nedir?

Bu vaziyet her vakada 0 aynı şekilde gerçekleşmiyor. Çoğu vakit bu ürünler kombine edildiğinde ziyan vermeyecek ürünlerle de eşleşebiliyor. Yine de yüksek olduğu söylenilen belirli bir oranda kolay bir “TNT” patlayıcıdan tutun, bir araya geldiğinde patlamalar yaratabilecek kimyasalları bir arada alınabilecek ürün olarak eşleştirmesi, özellikle de oldukça jülide olduğunu düşündüğümüz şu dönemlerde insanların gözünü korkutuyor. 

Bomba yapmada kullanılabilecek ürünler genelde tek başına oldukça zararsız kimyasallar veya gündelik kullanıma yarayan bazı aygıt ve aletlerden oluşuyor. Yine de internet büyük bir internet havuzu ve insanların Amazon gibi geniş bir ürün yelpazesi barındıran siteleri kötüye kullanması, çok da çok Amazon’un suçu değil gibi. Amazon daha bu konuda bir resmi açıklama yapmadı, ancak “Birlikte alınabilecek ürünler” kategorisini ortaya çıkaran yazılım algoritmasını yakın zamanda yeniden düzenleyeceklerini düşünüyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.