Haber

Akdeniz ve Ege’de bir haftada 346 yabancı uyruklu yakalandı

Sahil Emniyet Komutanlığı ekiplerince Akdeniz ve Ege Denizi’nde bir haftada 346 yabancı uyruklu yakalandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kıyı Emniyet Komutanlığı unsurları, Akdeniz ve Ege Denizi’nde kaçak geçişlerin önlenmesine yönelik çalışmalara devam ediyor.

Bu faaliyetler kapsamında Kıyı Emniyet Komutanlığına bağlı siyah ve deniz unsurlarınca, 14-21 Temmuz’da Akdeniz, Güney ve Kuzey Ege Grup Komutanlığının mesuliyet sahasındaki 8 olayda 346 yabancı uyruklu yakalandı, bir göçmen kaçakçısı gözaltına alındı.

Öte yandan, Kıyı Emniyet Akdeniz Bölge Komutanlığı mesuliyet sahası içinde bulunan Kaş bölgesindeki bir olayda, karada tespit edilen 26 yabancı uyruklu kurtarıldı.

Düzensiz göçün engellenmesine yönelik faaliyetlerde 2 arama kurtarma gemisi, 51 kıyı emniyet botu, 12 Kıyı Emniyet ve Emniyet Timi (SAGET), 5 Dalış Emniyet Emniyet ve Arama Kurtarma Timi (DEGAK) ile 34 denetim botundan oluşan yüzer unsurlarca bin 867 saat seyir yapıldı.

Faaliyetler kapsamında 12 helikopter ve 5 tayyare 48 saat uçuş gerçekleştirdi, 6 Mobil Radar Timi (MORAD) tarafından 345 saat vazife icra edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.