e-Ticaret

Akbank’tan Google Premier Partners iş birliğiyle KOBİ’lerin dijitalleşmesini hızlandıracak program

KOBİ‘lerin dijitalleşmesi için düzenlenen destek programları artmaya devam ediyor. Türkiye’nin köklü bankalarından Akbank KOBİ’leri dijital dünyada destekleyecek yeni bir program sunuyor.

Söz konusu destek programı internetten satış yapmak veya web sitesi sahibi olmak isteyen KOBİ’leri hedefliyor. KOBİ’lerin işlerini büyütmesine destek olmak istediğini açıklayan Akbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi, Google AdWords, sosyal medya hususi gün içerikleri gibi konularda KOBİ’lere destek olmaya hazırlanıyor.

Program, AdWorld ve T-Soft ortaklığıyla düzenleniyor

Akbank KOBİ Bankacılığı ve Ticari Bankacılık müşterilerinin iç olabileceği destek programının partnerlerinden biri Google Premier Partners ortaklarından AdWorld, diğeriyse T-Soft. Kampanya kapsamında seçilecek müşterilere talep doğrultusunda bir Google reklam bütçesi oluşturulacak ve alıcı bu bütçeyi sözleşme süresine bağlı kalınmaksızın en çok 3 ay içerisinde mecburi olarak kullanacak. Üç ay içinde kullanılmayan bütçe ise iptal edilecek.

Son olarak bahsetmek gerekirse TÜSİAD’ın “E-Ticaret Raporu – 2017” verilerine göre Türkiye, 46 milyon internet kullanıcısı ve yüzde 58 internet yaygınlığı ile dünyadaki mühim oyuncular arasında bulunuyor. KOBİ’lerin dijital dünyaya yönelmesi de bu noktada aka bir ehemmiyet arzediyor.

T-Soft, e-ticarete adım atmak isteyen şirketlere lüzumlu altyapıyı sunarken, AdWorld kurumsal web sitesi sahibi olmak isteyen şirketlere lüzumlu alt yapıyı sağlayacak ve şirket logosu kullanılarak hazırlanan “Özel Günler Görselleri” ile KOBİ’lerin sosyal medyadan alıcı çekmesine destek olunacak. Müşterinin kurumsal web sitesine sahip olması konusunda ise aşağıdaki gibi bir barındırma/hosting hizmeti sunulacak.

  • Web Alanı : 1 GB
  • Trafik : 5 GB / AY
  • E-Mail : 10 adet
  • MySQL DB : 1 tane (MySQL)
  • Domain : 1 adet
  • Güvenlik : Anti Spam ve Anti Virüs Koruması
  • Yedekleme : Aylık olarak yedekleme yapılacaktır.
  • Web alanı ve trafik için alıcı tarafından talep edilecek artışlar için her 1 GB artış ayrıca ücretlendirilecek şekilde öneri hazırlanacaktır.

KOBİ’lerin dijitalleşmesi bankacılıktan telekoma farklı sektörlerden kurumsal şirketler için kritik bir konu. Akbank daha evvel Vodafone işbirliğiyle başladığı bu yolculuğu Google ortaklığındaki programıyla genişletiyor. Tüm detaylar ve müracaat için program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.