Haber

‘AK Parti, milletten aldığı güçle barış ve adaletin teminatı olmuştur’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “15 Temmuz vuruş girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ulusal iradenin savunucusu olduğunu gösteren AK Parti, milletimizden aldığı güçle hiçbir vesayet rejimine boyun eğmeyeceğini kanıtlamış, dünyaya demokrasi dersi vermiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaya, AK Parti’nin 16. müessese sene dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulduğunu anımsattı.

Partinin, kuruluşunun 15. ayında milletin teveccühü ile tek başına iktidara gelerek, siyasi tarihte yeni sayfa açtığını belirten Kaya, “AK Parti, milletten aldığı zor ve ilhamla Türk siyasi tarihinde güvenin, istikrarın, sulh ve adaletin teminatı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Kaya, AK Parti’nin, kuruluşunun 16. yılında “ileri demokrasi, aka ekonomi, kuvvetli toplum, şef ülke” idealiyle 21. yüzyılın aka Türkiye’sini inşa etmeye devam ettiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu her daim kendine şiar edinen AK Parti, kurulduğu günden itibaren Türkiye’de aka bir değişim hareketi başlatmıştır. Gerçekleştirdiği reformlarla eşitlik ve adaletin, inanç, ibadet ve fikir özgürlüğünün savunucusu olmuştur.

Güven ve istikrarın güçlendirilmesi için terörle mücadele alanında etkin politikalar uygulayan ve geliştiren AK Parti, Türkiye’nin bütünlüğünü ve üniter devlet yapısını korumaya her daim devam edecektir. 15 Temmuz vuruş girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ulusal iradenin savunucusu olduğunu gösteren AK Parti, milletimizden aldığı güçle hiçbir vesayet rejimine boyun eğmeyeceğini kanıtlamış, dünyaya demokrasi dersi vermiştir.”

“Sosyal yardım ve hizmetler, 33 milyar liraya ulaştı”

Kaya, AK Parti hükümetlerinin aile ve sosyal politikalar alanında aka reformlar gerçekleştirdiğini belirterek, bu dönemde milletin huzur ve refahı için sosyal yardım ve hizmetlere ayrılan kaynaklarda aka artışlar sağlandığına işaret etti.

2002’de sosyal yardım ve hizmetlere 1,3 milyar lira kaynak ayrılırken bu rakamın 2016’da yaklaşık 33 milyar liraya ulaştığına dikkati çeken Kaya, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilere yönelik yeni sosyal yardım ve hizmet modellerinin hayata geçirildiğini vurguladı.

Kaya, aile odaklı sosyal politikalarla “güçlü aile”, “güçlü toplum” ve “güçlü Türkiye”yi inşa etmeyi sürdürdüklerini bildirdi.

AK Parti’nin, millete hizmet yolunda yenilenmeye, güçlenmeye devam ettiğini belirten Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti’yi kurulduğu ilk günden itibaren yalnız bırakmayan, bu davaya gönül veren milletimize, partimizin her kademesinde vazife yapan bütün kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. AK Parti’nin 16. müessese sene dönümünü kutlama ediyor, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir